Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 3.11 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İSLAMİ SÖZLER
İSLAMİ SÖZLER

Yahudinin zulmüne değil, müslümanın uykusuna ağlayın..

Bilerek Geçirdiğin Namaz'a Kaza Deme!
Bilerek Arabanın Önüne Atlayana "Kaza Yaptı" Değil "İntihar Etti" Denir!

Üzülme Gönül. Gecenin ağarından seher, kışın ardından bahar muhakkaktır..
Unutma Gönül. Gecenin de, kışın da sahibi HAK'tır!

Canlı Yayındasınız! İçinizi, Dışınızı Düzeltin! ALLAHU Teala sizi izliyor..

Ey Yüreğimdeki Hüzün:
Hüzüne: Bismillah..
Acıya: Elhamdülillah..
Gözyaşına: SübhanALLAH..
Lal Olan Dilime: La ilahe illALLAH.

Ey bacılarım tesettürünüz bu gün güneşin zararlı ışınlarından koruyacak, yarın soğuktan bi sonraki gün cehennem ateşinden koruyacaktır.

Her kaybettiğin şeyin yerini doldurursun da Mevla'yı kaybedersen, ya Mevla'yı kaybedersen yerine ne bulursun?

Fazla gülmeyi terkedene; "heybet" verilir.
Fazla konusmayi terkedene; "hikmet" verilir.
Fazla yemeyi terkedene; "ibadetin lezzeti" verilir.
Mizah ve laubali tavırları terkedene; "zerafet"verilir.
Dünya sevgisini terkedene; "ahiret sevgisi" verilir....
Başkalarının kusurlarıyla uğraşmayı terkedene; "kendini islah etme imkani" verilir. (Hz. Ömer)

ANNE ve BABANIN, HAYIR Ddasından daha koruyucu bir kaza sigortası bulunamaz..

Mevlam için neyse DEĞERİM, işte ben o kadar ederim.

Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer ya satılıktır ya kiralık.

Kafire karşı "ELİF" gibi dimdik, Allaha karşı "VAV" gibi eğilirim..
(Necip Fazıl Kısakürek)

Ayağım taşa takılıp düşsem bile, elhamdülillah. Taşa takılabilen bir ayağım var.. (Hz. Mevlana)

Uzaklık deyip de dert ettiğin nedir ki sevgili, biz yaradanı da görmeden sevmedik mi? (Hz. Mevlana)

İftira kılıçtan daha zalim bir silahtır, çünkü iftiranın açtığı yaralar hiç bir zaman kapanmaz..

‎'OF' demek de nerden gelmiş ''Allah'' diyen gönüle, ''Af'' diyebiliriz ancak biz bu ameller ile..

Çocuklarınıza sütle birlikte Kuran’dan öğütler verin. Boyları büyürken, kalpleri ve bakış açıları da büyüsün. (Ömer Muhtar)

Zinanın; yağmur gibi insanın üzerine yağdığı asırda! Islanmadan, kuru kalmanın adıdır tesettür. Yürürken başımın yerde olması sizi rahatsız etmesin, benim tek derdim yere düşen edebinize takılmamak..

Rukûda başlar, secdede biter bu "AŞK". Hamd Onadır, Şükür Ona, hep Ona tazîm.. Hiç Şüphe yok ki, "Subhâne Rabbiye'l-Âlâ..

İmanın hükümdar olmadığı akılda şeytan ihtilal yapar..

Daim siyahlara yüz tutardı yüreğimiz..
Ve hikmeti dokundurdu siyaha Rabbimiz...

Evdeki Hesabımız Bile Çarşıya Uymuyorken, Ahiret Hesabımızın Vay Haline!
(Necip Fazıl KISAKÜREK)

Hak edenin hak ettiğini bu dünya da vereceksin ki seni diğer tarafta meşgul etmesin.

Veren de 'O', alan da... Nedir senden gidecek?
Telaşını görenler, Can senin zannedecek.
[Necip Fazıl Kısakürek]

Neden duasız bırakıyorsun dilini? Yoksa sende kapıyı çalmadan, açılmasını bekleyenlerden misin?

Aklım her gün tövbe eder. Nefsim her an tövbemi bozar. Arada kalmış bîçareyim iyi ki senin kapın var.. (Hz. Mevlana)

Dişleri çürümesin diye hergün fırçalayan insan; kabirde bedenin çürümesin diye birşeyler yapıyor musun?

Yaz beni ey kalem! Kalbim hüzün denizine öyle daldı ki.
İnsanlar acımasız, vefasız.. Yaradan’dan başka kimim kaldı ki?

Modası Geçmeyen Tek Şey ? Kefendir.. Halen Cebi Yok.. !

Kırılsın Kalbim Umrumda Değil, Nasılsa Çarem RABBİM'de,
Sonunda Huzur İki Kelimede Değilmi, ALLAH "AZZE VE CELLE"

İster merhem sürsün ister yaralasın… Ne hoştur, O’ nun gamıyla perişan olanın hâli.. (Sadi Şirazi)

Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa Allah da onu başkasına muhtaç etmez.

"Alime sormuşlar: "Üstün başın niçin perişan? Alim yanıt vermiş: "İçimi düzeltmekten fırsat bulup da dışımı düzeltemiyorum."

Huzur; her acı sonrası Mevlaya yönelmek, her sevinç sonrasıda şükretmektir !

Vedalar gözle sevenler içindir, gönülden sevenler ayrılmazlar.. (Hz. Mevlana)

Tesettür deyince "Bizi 1400 Yıl Öncesine mi Götüreceksiniz" Diyorlar...
Ama Soyunmaya Gelince Ta Taş Devri'ne Dönüyorlar...

Hoştur bana senden gelen, Ya gonca gül, yahut diken.. Ya hayattır.. yahut kefen, Nârın da hoş, nurun da hoş.. (Yunus Emre)

Ve şeytan kapıyı çalar; dinnn denn dönn. Müslüman cevap verir evde yokuz..
Edebin ne kadar önemli olduğunu bilseydiniz, ALLAH'tan rızık yerine edep isterdiniz. (Hz. Ali)

İster merhem sürsün ister yaralasın. Ne hoştur, O’ nun gamıyla perişan olanın hâli! (Sadi Şirazi)

Günün adamı olmaya çalışma, Hakikatın adamı olmaya çalış. Çünkü gün değişir, Hakikat değişmez. (Şems-i Tebrizi)

Anladım k; San’at ALLAHI aramakmış, Marifet bu, gerisi yalnız çelik çomakmış. (Necip Fazıl Kısakürek)

Ümitsiz olma! Şükürsüz olma! Sabırsız olma. Mevlayı bilen ümidi bilmeli. O'nu bilen şükretmeli.. (Şems-i Tebrizi)

Ey nefsim! Seni sen yapan benim, Beni ben yapan Sensin! Ya yola gel, yolda beraber gidelim! Yada yoldan çekil ben "HAKKA"gideyim.

Asıl Annelik, dünyaya çocuk getirmek değil. Cennete çiçek yetiştirmektir.

Tek başına kaldığı zaman yabancılık ve gurbet hissini yaşayan henüz Rabbiyle tam bir yakınlık oluşturamamıştır. (Hz. Aişe)

"Bir yaş düştü içime !
Ardından bir kelam dilime..
''La Tâknatu''
"La Tâknatu min Rahmetillah''
''Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin.."

Üzülme Sükutum Seni Kimse Duymuyor Diye! ALLAH Yardır...
Yari ALLAH Olanın, Beşeri Kulağa İhtiyacı Yoktur...

"En cömert insan, muhtaçken verebilendir.." (Hz. Ömer)

"Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı.." (Hz. Mevlâna)

Münâfığın alâmeti üçtür: Konuşunca yalan söyler. Söz verince sözünde durmaz. Kendisine bir şey emanet edilince hiyanet eder.

Ulaşamayacağını bile bile neden O'nu arıyorsun? derler...
Bende derim ki; Ölecegimi bile bile neden yaşıyorsam, o yüzden.
(Hz. Mevlana)

Ebu Leheb'in Eli Kurudu, RAHMAN Buyurdu "TEBBET"... Diğerlerinin de Sonu Farksız, Cehennem Var SABRET.

Kimi Seviyorsun Diye Sorduklarında; İşaret Parmağımı Kaldırıp ALLAHU EKBER Dedim.

Yazık sana ey nefsim cehennemlik işleri yaparken cenneti umuyorsun !

İnsanlar Ölülerin Gözlerini Kapatıyor. Ama Ölüler İnsanların Gözlerini Açamıyor !

Kul Fanidir Yol Mukaddes, Birgün Verilecek Bu Son Nefes, Ne Makam Kalıcı Ne Heves, KUR'AN-I KERİM'dir Tek Adres !

Ey Dost.. Kul Hakkı Nedir Bilir misin..? ALLAH Yarına Bırakır Ama, Yanına Bırakmaz Asla !

İmtihan Der; SUSARIM..

Ben bir garip insanım.. Ne tahtım var, ne tacım.. Tut elimden ALLAH'ım.. Yalnız sana muhtacım..

Canımdan başka servetim yokken. Canımdan geçmeye geldim. Kabul et ne olur ey ALLAH'IM.. Aşkınla yanmaya geldim.

Her tarafı sarsa da, zalimlerin belası, Hepsini yere serer, bir mazlumun bedduası..

Ay doğmuyorsa yüzüne, güneş vurmuyorsa pencerene
kabahati, ne güneşte ne ay da ara...
Gözlerindeki perdeyi arala.. (Hz. Mevlâna)

İçini dışından daha çok süsle! Zira için Hakk'ın dışın halkın baktığı yerdir..

İki şey mühimdir
Birincisi okyanus kadar bol
"HAYSİYET"
İkincisi ELİF gibi dimdik bir
"ŞAHSİYET"

Mü’minin sevinci yü­zünde, hüznü kalbindedir" der. Tebessüm kalbi sıkıntıdan kurtarır. (Hz. Ali)

Derdi bal olanın. Sabrı dağ gibi olmalı.. (Hz. Mevlana)

İki şey yıkar insanı.. Dostundan Gelen ihanet, düşmanından gelen merhamet... (Hz. Mevlana)

Layıklığı Fransadan ithal ettik hadi onuda boykot edelim..

‎9 yaşında hafız, 14 yaşında padişah, 21 yaşında
İstânbul Fatihi oldu..
Ecdad tarih yazmış, torun ise okumaktan aciz.

İnsanların her nefeste iki kere şükretmesi lazım,
Biri nefes aldığı diğeri verdiği için...

Hüznüme "Dua" sürdüm. Göz yaşlarıma ilaç. Aşk'ın ateşinden gönül harab! Bekliyorum. Taktir senindir YA RAB...

Susmak mânâ eksikliğinden değil, belki mânâ'nın derinliğindendir!
(Hz. Mevlana)

Kabrini hazine sandığı yap ve içini sana faydası olacak salih amellerle doldur.

Vefâ; sevgidir... Şartsız, hesapsız, sonu olmayan bir sevginin ta kendisidir...
Bu dünyadan vefa arama çünkü vefası bile vefasızdır. (Şems-i Tebrizi)

Her sıkıntı aslında bir rahatlığın habercisidir..

Erkek adam ağlamazmış. Oysa ilk erkek Adem a.s 600 sene ağladı..

Eşimizi, Dostumuzu Akrabalarımızı Namaz Konusunda Uyaralım Yarın Ahirette ”Sen Kılıyordun Ama Beni Hiç Uyarmıyordun” Demesinler..

"Dertli insan, içi duman dolu bir odaya benzer, O'nu dinlemek bir odaya pencere açmak gibidir.."
(Hz. Mevlana)

Bana yakın olanlar, soyumdan gelenler değil; Yolumdan gidenlerdir..
(Hz. Muhammed s.a.v)

Dünya hüzün yeridir. Gariplerin sıkıntısı bitmez. Peygamber mesleği de böyledir. Hüzne bakar her yanı..

Acaba bazen unutuyor muyuz sevgilerimizden kör olunca;
bizi asıl yaratını, nimet vereni, rızık vereni kezâ nefes vereni?
bizlere şah damarından daha yakın olanı, bizi seven sevdiren El- Vedud olanı?
Allah bizi unutmasın, unutturmasın..
Her nerede olursanız olun, O sizinle beraberdir. (Hadid, 57/4)

Musa (a.s.) "Ya Rabbi! Yalnızım, hastayım, garibim."
dediği vakit, Rabbi ona şöyle seslenmişti:
"Ya Musa! Yalnız kimse; benim gibi arkadaşa sahip olmayandır.
Hasta; benim gibi doktoru olmayandır.
Garip; benimle arasında alışveriş bulunmayandır."

Kimler ayrılmadı ki canından.
Ayrılığı, cennetten ayrılan Hz. Adem’e sor. Tufan’da oğlunu dalgaların pençesinde bırakan Hz. Nuh’a, Yusuf’u için inleyen Hz. Yakub’a, içindeki ejderle boğuşan Züleyha’ya, yüreğinin sesini susturmak için bileğiyle dağları oyan Ferhad’a, Şems için kavrulan Mevlâna’ya, binlerce evlâdını gurbete gönderen Anadolu’ya, en çok da Resulü’nü Medine’ye gönderen o kutsal diyâra, hasılı gidenin ardından bakıp kalanlara, ocak gibi yananlara sor..

Alıp Başımı Gidesim Var! Aşıklar Şehri Mekke'ye..

Resulallahın (S.a.v) Oturarak Namaz Kıldığını Gören Ebu Hureyre (R.a) Soruyor: - Ya Resulallah Hastamısınız? Hayır, Açım...

Birinin Binlerce Devesi Olsa, Hepsini Dağıtsa, Bir Namazın Vaktinde Kılınması Sevâbına Yetişemez..

Her Kahkahanda Allah'a Teşekkür Etmiyorsan, Neden Her Ağladığında O'na Kızıyorsun? (N.F.K)

Gençlik... Gelip geçti... bir günlük süstü; Nefsim doymamaktan dünyaya küstü. (Necip Fazıl Kısakürek)

Bu Dava Gönül İster Çokluk Değil, Birlik İster! Bu Dava Yüreğiyle Sevgiyle Devleşecek İman İster..

İsyanınız nefsinize, itaatiniz Rabbinize olsun. (Abdulkadir Geylani)

Mazlumun ahı, İndirir şahı...!

Erkekte Güzellik; Gözlerini Kapamaktır Haramlara.. Kadında Güzellik; Kapanmaktır Haram Nazarlara..

La Tâknatu La Tâknatu min RahmetiLLah.. Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin...

Bütün beklentileriniz ALLAH’tan olsun.. (Hz. Ali)

Hüzün, Her Hale Şükretmenin Diğer Adıdır.

Ebû Bekir Olsam, Sadakte Diyebilsem Özümle, Sözümle, Yaşantımla Bir Bulut Olsam, Onunla Hicret Etsem Hüzün Şehrinden Nur Diyarına..

İbadetin Ruhu, İhlastır. İhlas İse, Yapılan İbadetin Yalnız Emredildiği İçin Yapılmasıdır.. (Said Nursi)

Sükut, İnsanın En Nefis Elbisesidir. Rahat Ve Huzur On Kısım İse, Dokuzu Susmaktır. (Hz. Ömer)

Misafirsin Bu Hanede Ey Gönül Umduğunla Değil Bulduğunla Gül, Hane Sahibi Ne Derse O Olur, Ne Sitem Eyle Ne De Üzül..

Günahlara Kefarettir Gönüldeki Keder. Niyetler Halis Olunca, Ameller Olmaz Heder. Biraz Sabreyle ALLAH İhmal Etmez İMTİHAN EDER!

Cenab-ı Hak Kafir İçin Necis Dedi. Fakat Dikkat Et Ki; Kafirlerin Dışı Pis Değildir. O Pislik Onların Din Ve Ahlakındadır.. (Hz. Mevlana)

Eskiler, Hep Sevdiğinin Alnından Öperdi, Bilirlerdi O Alnın Secde'den Kalkmadığını..

Sabır Öyle Bir İp Ki; Sen Kopacak Sanırsın; O Sarıldıkça Güçlenir. Sen Bitecek Sanırsın; O Gittikçe Çoğalır...

Bir İnsanın Şöhretine Ve Görünüşüne Aldanma: Namaz Ve Niyazına Bakma: Aklına Ve Doğruluğuna Bak.. (Hz. Ömer)

Dünyanın En Güzel Yeri İnsanın Evidir.. Yeter Ki O Evde "İman" Olsun, "Aşk" Olsun, "Huzur" Olsun Ve "Barış" Olsun..

Sabır Eden Yürekler, Bulur Aşk İle Ferah, Sevgi İle Dile Gelir Kalp ''La İlahe İllallah'' Kalbin Şiiridir Zikrullah..

Müslüman Okeye Dördüncüyü Arayacağına, Namaza Üçüncüyü Arayıp Cemaat Olsaydı, Bugün Bu Durumda Olmazdık..

Duyuyormusun? Abdest Alırken D ö k ü l e n Günahların Çığlıklarını..?

Birinin Binlerce Devesi Olsa, Hepsini Dağıtsa, Bir Namazın Vaktinde Kılınması Sevâbına Yetişemez..

Her Kahkahanda Allah'a Teşekkür Etmiyorsan, Neden Her Ağladığında O'na Kızıyorsun? (Necip Fazıl Kısakürek)

'' İ s L a m - D e v L e t i n i '' Evlerinizde Kurunuz Ki; O Sizin Topraklarınız Üzerinde De Kurulsun..

Erkeğin Harama Bakmaması İzzetinden, Kadının Na Mahreme Görünmemesi İffetindendir...

''Edebim El Vermez Edepsizlik Edene.. Susmak En Güzel Cevaptır, Edebi Elden Gidene.."

İki Şeyi İstersiniz Ama, Bulamazsınız. Bunlar, Neşe Ve Rahatlık Olup, İkisi De Cennette Olur.. (Ebû Turâb-ı Nahşebî)

İnsanların Sıkıntılarına Katlanmak Allahü Teâlânın Beğendiği, Resûlullahın Sevdiği Ve Evliyânın Özendiği Bir Ahlâktır. (Hz. Mevlana)

Öyle Ucuz Değil Gül Koklamak. Gül Tutan Ele Diken Batmalı. Bir Aşka Gönül Veren O Aşkın Kapısında Yatmalı. (Necip Fazıl Kısakürek)

Bu Dünyada Renk, Nakış, Lezzet Ne Varsa Küsüm; Gözümde Son Marifet, Azraile Tebessüm.. (Necip Fazıl Kısakürek)

Biz, Fatih Sultan Mehmet Hân Kadar Türk, Said Nursi Hz. Kadar Da Kürdüz! Ve Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz.. (Muhsin Yazıcıoğlu)

Hz. Yusufu Görünce Ellerini Kesen Mısır Kadınları, Benim Efendimi (S.a.v) Görseydiler O Bıçağı Yüreklerine Saplarlardı. (Hz. Aişe)

Gelmez Sana Bir Ziyan Bu Aşktan Gönlüm! Can Gitse De Korkma Başka Bir Candır Ölüm.. (Hz. Mevlana)

Susuyorum...
Cümlelerim küsüyor yalan dünyaya...
Bekliyorum...
Sabredenlerden olmak muradıyla...

''Sevinçli Anında Kimseye Söz Verme, Öfkeli Anında da Kimseye Cevap Verme..'' (Hz. Ömer)

Rahmetler Saçan Dua Kapısını Kim Vurdu da Ona Yüzlerce Baharla İcabet Edilmedi? (Hz. Mevlana)

NEFSİN Sağ Elinde KUR'AN Varsa, Koynunda da Hançer Gizlidir.. (Hz. Mevlana)

Kalpleri Hakk'a Karşı Örtülü Olanlar, Başlarını, Takvalarından Ötürü Örtenleri Her Zaman Bir Sorun Olarak Görürler..

İnsan İki Büklüm Olsa da Rahattır Ana Karnında. Boylu Boyunca Uzansa da Kim Rahattır Mezarında..

LA İLAHE İLALLAH Süpürgesiyle Yolu Temizlemezsen İLALLAH Sarayına Varamazsın.. (İmam-ı Rabbani)

Asıl Yetimler Anadan, Babadan Değil; İlim Ve Ahlaktan Yoksun Olanlardır..
(Hz. Ali)

Tarlaya Arpa Eken, Nasıl Buğday Biçer ki? Ömrü İmansız Geçen Nasıl Mu'min Göçer ki..?

Ey Yâr! Ey Gönlümün Sol Yarısı.. Aklıma Koydum Seni, Aklım Almadı. Yüreğime Bıraktım, Sana Doymadı.. (Hz. Mevlana)

Ey Gönül! Sen Sen Ol, Kimsenin Gönlünü Yıkma. Dikenin Ucuna Çıkta, Edep Çizgisinden Çıkma..! (Hz. Mevlana)

Gerçekleri Söylemekten Korkmayınız. (Hz. Ali)

Dua, İbadetin Asli Ve Özüdür. Allah Katında Duadan Makbul Bir Şey Yoktur. Dua 70 Türlü Kazayı Önler. Ömrün Bereketini Artırır..

Mevla'ya Has Olmayan Gönül, Leyla'ya Paspas Olur. Önce Mevla İçin, Secdelere Gömül. Sonrası Şad Olacaktır İnan, Aşk İle Gönül..

Bana Hatamı Söyleyenden.. ALLAH Razı Olsun! (Hz. Ömer)

Sil Yüzünden Hüznü, Kalk Yeniden Umutlara Dayan! Damlada Denizler Görür, Ruhunu Aşka Adayan..

Kalp, Bedenin Sultanıdır. Allah'ın Eseridir. Kalp, İnsan Ruhunun Kaynağı, İmanın Madeni, Allah'ı Bilmenin Makamıdır..

Kalbini Allah’a Bırakan, Sükunete Erişir.. Ama Kalbini İnsanlara Bırakan Hep Sıkıntılı, Hep Kaygılıdır..

Ne Rüzgarıma Tül, Ne Fırtınama Talan Lazım! Ne Tahtıma Kul, Ne Bahtıma Yalan Lazım! Bana Bir Ben, Birde Beni Anlayan Lazım..

Ne Gelenin Zevkindeyim, Ne Gidenin Yasındayım.. Ben Mevlaya Gönül Verdim, Sevdamın Dua'sındayım...

Mü'minin niyeti, amelinden hayırlıdır..

Gözünü Açıyorsun "Doğdu" Diyorlar. Gözünü Kapatıyorsun "Öldü" Diyorlar. İşte Bu Göz kırpışa "Ömür" Diyorlar..

Aşık Olun Ey İnsanlar Aşık Olun. Kara Gözlere Değil Kara Gözleri Yaradana. Güllere Değil Var Edene AŞIK OLUN..

Ben Hiç Umudumu Kesmedim Hayattan.. Bugün Böyle Dertli Olsam Bile.. Yarın Ne Haldeyim.. Bilirim Hepsi Allah'dan..

Hz. Zeyneb'in Bakışlarında Dünya Yanarken, Ebu'l As Aşkını Diline Dolayıp Seslendi: Cennetimin Kapısı Ne Olur Gitme..

GÜLÜ Kokladım Terindir Diye, Seyrine Daldım Yüzündür Diye, Yaprağına Dokundum Tenindir Diye, Ben GÜLE Vuruldum SANA Benziyor Diye..

Hiç Kimse Elbisesinden, Etiketinden Dolayı Mükemmel İnsan Olamaz. İnsanın Şerefi İlim Ve Edep Sahibi Olmasındandır..

Besmele Miktarınca İnşirah Duydum Gecemin Ayazında, Her 'AH' Bir Dua Niyetiyle Yükselir Gönlümün Avazında..

Ne İstersen Ol Ama; Önce, Nefsinin Öğretmeni, Vicdanının Öğrencisi Ol..

Allah’ım! Senin Benden Başka Merhamet Edeceğin Kulun Çok. Ama Benim SEN’den Başka Af Dileyecek Kapım Yok..

Yalnızlıktan Ümitsizliğe Düşünce, Güneş Gibi Bir Sevgilinin Gölgesi Altına Gir.. (Hz. Mevlana)

Aşksız Olma ki Ölü Olmayasın Aşk İle Öl ki Diri Kalasın.. (Hz. Mevlana)

Öfkeden Sakınınız! Çünkü Öfkenin Başı Cinnet, Sonu İse Pişmanlıktır...
(Hz. Ali)

Bencillik, Gözüne Takılmış Ayna Gibidir.. O Gözler Nereye Bakarsa Baksın Kendinden Başka Birini Görmez.. (Hz. Mevlana)

Düzenim Bozulur, Hayatımın Altı Üstüne Gelir Diye Endişe Etme. Nereden Biliyorsun Hayatın Altının Üstünden Daha İyi Olmayacağını? (Şems-i Tebrizi)

Bütün Dünyayı Verseler Ve Buna Karşılık Bir Karıncanın Ağzındaki Taneyi Almamı İsteseler, Bu Zulmü Yapmam.. (Hz. Ali)

Hiçbir İnsan İster Şaka Olsun İster Ciddi, Yalan Konuşmayı Terketmedikçe; İmanın Tadını Anlamaz.. (Hz. Ali)

Hazreti Ali’ye, "Efendimiz'e olan sevginiz nasıldır?" diye sorulur.
“Rasulullah’ı, susuz bir insanın suya hasreti gibi severdik...” cevabını verir..

Bir Vakit Namazımı Kaybetmektense, Dünyaları Kaybetmeyi Tercih Ederim..

Yaşıtları çeyiz telaşında iken o
'Ahlaktan ve Iffetten Daha güzel çeyiz mi olur' demişti.. (Hz. Fatima)

Sizin 1 Nisan (şaka günü) sandığınız şey hristiyanlar'ın (hile günü) sebebi de 15. y.y sonlarında 31 mart gecesi binlerce Müslüman'ın kandırılarak "1 Nisan" sabahı katledilmesidir..

"Müslüman kızısın; iffetin bir kağıt parçası değil!
Çiğnenmesine izin verme; buruşturur atarlar, farkına varmazsın''

Kürtaj cinayeti için kendi bedenim kendi kararım diyen zavallılar peki yıllarca kendi bedeni ve kendi kararı olarak başını kapatan kardeşlerime neden zulm ettiniz?

NE GÜZELDİR SECDE ;
SEN YERİN DİBİNE FISILDARSIN
GÖKYÜZÜNDEN DUYULUR..

Gül Kokundan Uzakta Ne Huzur Var Ne Rahat..
Bu Garip Ümmetine; Edermisin Şefaat (s.a.v).

''Bağırmaktan korkma müslüman.
Dilinde Allah olanın sesi kısılmaz..!

Dua ettiğinizde çok isteyin, çünkü vereceği hiçbir şey Allah'a ağır gelmez..
(Hz. Muhammed)

Yüreği Hacer olanın, imdadına zemzem yetişir..

Cennet emel ile değil, amel ile elde edilir.. (Hz. Ali)

Kuran ders kitabıdır, sınıf geçmek için değil, sırat geçmek içindir..

En üstün ibadet; sıkıntılı anında, sabırla kurtulmayı beklemektir!
(Hz. Muhammed)

N'olur Allah'ım! Yorulmuş, daralmış, çaresiz kalmış tüm yüreklere ''inşirah'' bahşet..

Ahlak yoksunu bir nesil,
Bazı annelerin "erkektir yapar!" demesi ile başladı..

İnsan dünyada sağlığını, huzurunu, sevdiklerini kaybedebilir, ancak insan için felaketlerin en büyüğü ahiretini kaybetmesidir..

Güvenme zaman ahir zamandır. Amel, ihlas yoksa halin yamandır. Aldatır dünyanın yalan ziyneti, seni kurtaracak tek gerçek, İMANDIR.

Her şeyin ilacı ‘zaman’ derler. Bir de bu kelimeyi tersten okumayı deneseler.

Şans yoktur; Allah neyi nasip ederse o vardır..

O değilde içki yasağı konuşuluyor hararetli, hararetli..
E zaten yasaktı 1400 yıl oldu...

Dindarlar kötü ve güvenilmez insanlar olsalardı bebeler camii önlerine bırakılır mıydı hiç? Siz hiç diskoya bırakılan bebek gördünüz mü? (Bekir Develi)

Dine hizmet etmeyenler ancak şeytana uşaklık etmiş olurlar..Şu Üç Damla Kutsaldır; Kan Damlası Şehadettir. Ter Damlası Berekettir. Göz Damlası İbadettir!

Deccal bile ALLAH derken; senin ne haddine Tanrı demek..

Bu ülkeyi kurtaracak olan nesil. Akşam ezanı okunmadan, evde olan nesildir. Sabah ezanına kadar içen değil!

Ne imtihanlar misafir ettik bilsen hiç hesapta yokken,
İyi ki acıları azaltacak dualar ezberlemişim çocukken.

Ahlak Örtüsü Olmayanı
Baş Örtüsü Dindar Yapmaz!

Birazcık huzur 'yeaa' diyene..
'Azıcık secde yahu' diyesim geliyor..

Alkole başlama yaşı: 12
Sigaraya başlama yaşı: 10
Namaza Başlama Yaşı: Daha genciz ilerde kılarız..

Gözünde "tesettür" olmayan erkek, kadınları suçluyor. Bedeninde "tesettür'' olmayan kadın, erkeklere ahlaksız diyor. Oysa ALLAH; karşı cinsi değil, "KENDİNİ KORU" buyuruyor!

Neden Kahkahalarla Gülüyorsun Ey İnsanoğlu! Cennetlemi Müjdelendin?

Gerçek Sorun; Ezanlı Semtlerin, Namazsız Nesilleri..

Kişiyi kurtaracak olan; hafızasındaki Kur'an değil, hayatındaki Kur'an'dır.

Aşkın ne olduğunu, haram diye uzak duran gençlere sorun..

Ve aşk Efendimizin (s.a.v.) öldüğünü hissedip, başını duvarlara vurarak kendini öldüren devesiydi..

Matematik hep yalan söyledi!
Bedirdeki 313 Müslüman,
Şimdiki 1,5 milyar müslümandan daha çoktu..

10.000 sms kullanmaya vaktimiz var ama 5 vakit namaz kılmaya vaktimiz yok..

Alnı secde görmemiş insanlar, aşkın ne demek olduğunu bilemezler..

Yanlış Anladık Rabbim İlaçları Çocukların Ulaşamayacağı Yere Kaldıracaktık... KURANI Değil!

- Kilo vermek için değildir
" Oruç "
- Kuaför masrafından kurtulmak için değildir
" Başörtüsü "
- Spor olsun diye kılınmaz
" Namaz "
- Gururlanmak için verilmez
" Sadaka veya para
- Et için değildir
" Kurban "
- Desinler diye yaşanmaz
" İslam "

Masa örtüsü, yatak örtüsü, sehpa örtüsü derken dünya için herşeyi örttükte, ahiret için bir başımızı örtemedik..

Şeytan Allahın varlığını inkar etmediki. Sadece secde etmedi.. Oysa biz kaç secdeyi geri çeviriyoruz?

İlle de bir tokat mı yemelisin ensene? Ölüm sana gelmeden, sen kendine gelsene..

Ben Çeçenim, Ben Boşnağım, Kürdüm, Türküm. Ben İnsanım. Düşmanımız Bir Zalimlerdir. Ben Ümmetim, Müslümanım..

Kuru kuruya 'Allah’ım seni seviyorum' demek yetmez. Tövbe gerek. Dua gerek. Namaz gerek. Aşk gerek!

Tebbet sûresi çınlıyor kulaklarımda.
Elleri kurusun tüm zalimlerin…

"Dindar nesil doğurmayacağız" diye yırtınıp sokaklara dökülenler! Firavun'da sizin gibi düşünüyorken Hz. Musa'yı elinde, evinde büyüttü. Sonuç mu? İslam daima galip gelecektir..

Bir kadın vardır, açar bedenini, ayağına kırmızı halı sererler. Bir kadın vardır, kapar bedenini, ayağına Cennet-i Alâyı sererler..

Yırtılan Yusuf'un gömleğiydi, edebi değil! Onun giydiği sabır gömleğiydi, bir bezparçası değil..

Ulaşamadığına tevekkül, ulaştığına rıza, kaybettiğine sabır gösteren kişi takva ehlindendir..

İçinde var ise İMAN; Ona göre giyin kuşan. İçinde Yok ise İMAN; bari merakından bir bak ne diyor KURAN..

Kitaba uyanlardan mısınız! Yoksa kitabına uyduranlardan mı?

Millet olarak tek sorunumuz: fikirde Müslüman, yaşantı da gavur olmamız...

Kalpler taş kesilmesin diye. Taşın kalp kesildiği yerdir KABE..

Bir ağaç sökülüyor yaşarıyor gözler..
Bir millet katlediliyor aldırmıyor öküzler!

Yeryüzü ALLAH'ın mülküdür. O'nun adına kurtarılması gerekir.
Üzerine "LA İLAHE İLLALLAH" bayrağı (Hilafet sancağı)
dikilmeyen her yer işgal altındadır..

Bırak gülsünler başın örtülü diye. Tebessüm et geç.
Onlarda bir gün istemese de örtünmeyecek mi; önce kefen, sonra toprak ile..

Hz. İsmail gözünü kırpmadan Allah'a kurban olurken,
biz İslam'ı nefsimize kurban ettik..

Tesettür bir aşk'tır!
Değer verene ayet, değer vermeyene bez parçasıdır..

Hem harama bakıyorsun, hem de bakılmamış bir eş istiyorsun. Eşin sormasa zebaniler soracak "kim bu gözlerinde ki yabancı"?

Ne kölelik 'Bilal' olmaya engeldir, ne de paygamber sülalesinden olmak, cehennem kütüğü olmaya manidir..

Kurban kesmeyerek merhametli rolüne bürünenler bilsinler ki; hiç kimse Allah'tan daha merhametli olamaz.

Cehennem ateşi uykularımı kaçırıyor diyen Peygamberin, ne olacak yanar çıkarız diyen cehennemi solaryum zanneden ahmaklar var...

Dua ederken, Hz. Ali ve Hz. Fatıma'nın mutluluğunu istiyorsunuz ama, düğünleriniz Ebu Cehil'in, Ebu Leheb'in düğünlerine benziyor!

Edep üç harftir; elif, dal, be: eline, diline, beline sahip ol..

Manyakmısın sen korkmak için filme para veriyorsun? Gel ben sana cehennem ayetlerini okuyayım hem de bedava.. (Cübbeli Ahmet Hoca)

Bir kimseyi inada kapılmış çekişmeci ve kendi görüşünü beğenmiş görürsen bil ki, onun ziyanı tamamdır. (Hz. Muhammed)

İyi ki Rabbimiz tek sığınağımız.
Ne usandım diyor, ne de yine mi sen?
Hep Şefkat! Hep Merhamet.

Yanardağ olsan dünyada, pek hazindir sönüşün. Yok başka kapı; topraktan geldin toprağadır dönüşün..

Başımdaki başörtüsü değil. Kur'an-ı Kerimdir. Ellerini uzatanlar bilsin ki
AZABI ÇETİNDİR!

Her sıkıntı feraha açılan bir kapı olabilir! Allah (c.c.) Fettah’tır! En umulmadık bir anda, size de bir kapı açabilir..

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)