Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 1.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Güzel Okul Sözleri
Güzel Okul Sözleri

Okul hayata atılmanın ilk adımıdır. İnsan okula başladığında çalışmaya da ilk adımını atmış olur.
Okul kıymetini bilene parlak bir gelecek sunan en büyük değerdir.
Zamanını iyi değerlendiren bir öğrenci okul bittiğinde ayakları üzerinde duran kendine en büyük iyiliği yapmış idealist biri olmak demektir.
Hayatta ilk kez kendi başımıza kaldığımız yerdir okul uzun ve meşakkatli bir yol.
Değerini bilene en büyük nimet okuldur. Siz onu ciddiye alırsanız o size kocaman parlak bir gelecek armağan eder.
Okul bir öğrencinin en yakın arkadaşıdır. Dört duvar olarak bakmak tamamen yanlıştır.
Okul ve öğretmen ne değerli şeylerdir. İkisi de bize hayatı öğretir.
Hayatta en güzel şey sevdiğin mesleği yapmaktır. Bu da okuldan, iyi bir eğitimden geçer.
Bir çocuğa en güzel hediye onun yoluna ışık tutmak ve onu parlak bir geleceğe doğru yönlendirmektir. Bunun yolu iyi bir eğitimden geçer.
Bizler bilinçli olursak çocuklarımız da bilinçli olur. Okul ve eğitim sevgisi küçük yaşlarda çocuğa verilmesi gereken önemli bir konudur.
Okul bilgidir, bilgi gelecektir.
İlmin yuvası aslında okulumuzdur.
Okul dört duvardan daha fazlasıdır.
Geleceğimiz için haydi çocuklar okula.
Okulunu sevmeyen geleceğini de sevmez.
Okul eğitimin evidir, bizim yuvamızdır.
İlim ile uğraşanlar okuldan çıkanlardır.
Okul gelecekteki çocuklarımızın yuvasıdır.
Tüm yaşam bir okuldur. (Jan Amos Comenius)
Okul için değil, yaşam için öğreniriz. (Seneca)
Vücut için jimnastik neyse, akıla da okuma odur.
Okul insanların bulunması gereken en güzel yerdir.
Sorun ve sıkıntıların çözümü okul ile beraber gelir.
Okul hayatı bitince, hayat okulu başlar. Mümin Sekman
Okul eğitimin sonu değil başlangıcıdır. Lord Prougham
Okul, yarını içine alan bir dört duvardır. Lon Watters
Okulların en verimlisi, zorluk okuludur. Samuel Smiles
Okuluna zarar verme, gelecek nesillerin yaşamıdır orası.
Okulların en verimlisi, zorluk okuludur. (Samuel Smiles)
Okul, eğitimin sonu değil başlangıcıdır. (Lord Prougham)
Bir okul açılırsa bir hapishane kapanır. Ralph Waldo Emerson
Okulları olan bir milletin, istikbali emniyettedir. (Bismark)
Mektep bitirmek için mektep bitirilmez. (Ahmet Hamdi Tanpınar)
Okul hayata hazırlanış değil, hayatın kendisidir. (F.Chatelain)
Bir okul fazla yapın, bir hapishane eksiltmiş olursunuz. V. Hugo
Okulumun, eğitimime engel olmasına asla izin vermedim. Mark Twain
Ekmekten sonra eğitim, bir milletin en büyük ihtiyacı. Paul Richer
İnsana okul, dertlerinden kurtulması için verilmiştir. Lev Tolstoy
Mektepler dolmayınca, hapishaneler boşalmaz. (İ.Hakkı Bıçakçızade)
Okul gençliğe; insanlığı, saygıyı, ulusu ve ülkeyi sevmeyi öğretir.
Halkı eğitmenin üç yolu vardır: Okul, okul ve yine okul. Lev Tolstoy
Okulları olan bir milletin istikbali emniyettedir. Otto von Bismarck
Bir hapishane fazla açın, bir okul azaltmış olursunuz. (Victor Hugo)
Disiplin olmadan okul susuz bir değirmen gibidir. (Jan Amos Comenius)
Okulları düzeltilmemiş bir dünya, düzeltilmemiş bir dünyadır. H.G.Wels
En iyi bildiğimiz şeyler, okulda öğrenmediklerimizdir. Luc de Olabices
Eğitim kafayı değiştirmek demektir. Belleği doldurmak değil. Mark Twain
Eğitim, insanın okulda öğrendiği her şeyi unuttuğunda arta kalandır. Albert Einstein
Mektepte okuduklarıyla iktifa edenler, ancak mürebbiyelerle konuşabilen çocuklara benzer. Voltaire
Okulda okuduklarıyla yetinenler, yalnız öğretmenleriyle konuşabilen çocuklara benzerler. (Voltaire)
Okula başlayan bir öğrencinin öğrendiği ilk şey, arkadaşlarının ne kadar harçlık aldıklarıdır. Kathy
Üniversiteler; öğrencilerin hem yeteneklerini, hem de yeteneksizliklerini ortaya çıkarır. Anton Çehov
Bırakın olmasın mezar taşımız, bir okul bahçesine gömsünler bizi çocuklar koşsun üzerimizde. (Aziz Nesin)
Okul için her şey yapabilirsiniz, eğer okulun bir kitaplığı yoksa hiçbir şey yapmamış olursunuz. Juley Ferry
Okul arkadaşları teşbih taneleri gibidir; tahsil biter, iplik kopar, her biri bir taraf dağılır. Cenap Sahabettin
Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. Musatafa Kemal Atatürk
Okulun amacı; her zaman delikanlıyı okuldan bir uzman olarak değil, uyumlu bir kişilik olarak çıkarmaktır. (A. Einstein)
Elimden gelse, bütün dünya okullarının programlarına insanın insanı sömürmemesi adlı bir ders koyardım. (İsmail Hakkı Tonguç)
Okullar kapitalist toplumun üreme organlarıdır, çocuklar bu yerlerde, geleceğin tüketicileri olarak tasarlanırlar. lvan lllich
Eğer bir insan, bir kitabı okuduktan sonra, onu yeniden okumaktan zevk almıyorsa, o kitabı okumuş olmasının bile hiçbir değeri yoktur.
Okulların asıl amacı çocuklara hayal ede bilmeyi,sorgulamayı ve anlamayı öğretmek olmalıdır.Ezberlemek ve korkutmak değil… (Sebuhi Quluzade)
Hapishanelerin fabrikalara, okullara, kışlalara, hastanelere ve bütün bunların da hapishanelere benzemesi şaşırtıcı değil mi? (Michel Foucault)
Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk iktisadiyyatı, Türk şiir ve edebiyyatı bu güzelliklerle gelişir. (Atatürk)
En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur. Atatürk
Çocuklarımızın ayaklarına gösterdiğimiz özen ve bakımı, kafalarına göstermiyoruz. Ayaklarına uygun olsun diye pabuçlarını ısmarlama yaptırıyoruz, acaba kafalarına uygun okulları, ne zaman yaptıracağız? Claparade
Okul, çocuğun düşünme, duyma, yaratma, işitme, arama, yaşama ve topluma yararlı olma niteliklerini geliştiren bir terbiye vasıtasıdır. Okulun gayesi, toplumun muhtaç olduğu tip ve karakterde insanlar yetiştirmek olmalıdır.
Bence okullarda yapılan en büyük yanlış, çocukları korkuyla motive ederek bir şey öğretmeye çalışmaktır. Not alma korkusu,sınıfta kalma korkusu gibi. Bir konuyu ilgi duyarak öğrenmek ile, korku ile bir şeyi öğrenmek arasında, nükleer bir patlama ile bir kıvılcım kadar fark vardır. (Stanley Kubrick)

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)