Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sakal Sarık Cübbe Risalesi
RasitTunca-4 
Sakal Sarık Cübbe Risalesi

Karoglanin Sakal Sarık Cübbe Risalesi

Sakal ile müslüman olunmuyor adam olunmuyor diyenler var
SUAL: Sakal ile müslüman olunmuyor adam olunmuyor sakal ile adam olunsaydi Darwinde adam olurdu diyenler var ne dersiniz?

CEVAP: Sakal Muhammed Mustafanin sünnetidir evet sakal cübbe sarik adam olmanin müslüman olmanin şarti degil amma, nasil bir elmaya, gördügümüzde elma demek için, elmaya benzemesi gerek, yahut karpuza karpuz demek için, karpuza benzemesi gerkiyor ise, Sakal sarik cübbe müslümanin vizyonudur yani logosudur yani her sakalli müslüman degildir, fakat müslüman adabina göre sakal birakan, ve sarik saran, cübbe giyen, simasindan belli olur, esteuzubillah "simahüm, fi vücuhum, min eserissucud" sadaklalahul aziym. yani müslümanda secde alametleri belli olur. amma her gördügün sakalliyi hoca sanma diyede bir laf vardir, dogrudur. simasinda nur olmayan. sakalli ve cübbeliler, ancak cocuklarin oynadigi plastik karpuz, plastik elma, yahut vitrinlik, plastik üzüm elma gibi, sadece benzer, amma ne tadi elmadir, nede ici dışı.sakal ile cübbe ile müslüman olunmaz, amma sakalsiz cübbesiz de müslüman olunmaz, yani yarin kiyamet günü, çobanin koyunlari ayirdığı vakit şu koyunlar benim demek için sırtına kendi renginde boya sürdüğü gibi, muhammed aleyhisselamın şunlar benim ümmetim demesi için muhammedin sünnetlerine ittiba gerekir, bakinca muhammed bunlar benim ümmetim diyebilsin .

Bir Karoglan Risalesi 5 Kasım 2012

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 5 Kasım 2012

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)