Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MUSTAFA iSLAMOGLUNA MEKTUP 1
MUSTAFA iSLAMOGLUNA MEKTUP 1

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

ha mim, ha mim, ha mim

sadakallahül azim

Allahümme salli ala seyyidina muhammedil emin, fi imamin mübin, ve bellağna kerim

sayin mustafa islamogluna sesleniyorum

15- 16 senelik bir uğraşma ve gayret ile kuranin tefsirini bitirmek üzeresiniz kendinizin yorulduğunu hissediyorsunuz galiba ama islamda uğrasi cehd ve gayret ölünceye kadar devam eder selahaddini eyyubi hazretleri neden 90 yaşinda cihada çıkti sanirsiniz(inanin şu türkçe kelimeleri girmek için gayret ediyorum amma zamanla yarişmamiz gerektiği icin tamamen yazilarimi düzeltmem mümkün olmuyor okuyuculardan özür diliyorum yine eski almanca yazi şeklimizle yazmaya devam edecegiz insallah türkiye gelebilirsek bir türkce klavye alip onunla daha sonra detayli yazariz ama türkce harf şart olan yerelerde kullanacagim mazurumu bagislayin zaman nano teknoloji devri ne kadar hizli olmak gerektigini siz düsünün ve mazur görün)

sayin mustafa hocam bir önceki yazimdaki ricam ile sizi bir kapinin eşigine getirmek istedim bu kapi nedir

bilirsiniz ki kuran okuyana her harfi icin on sevap yazilir neden sanirsiniz bunu cünkü kuranin her harfini manasi vardir ve de tefsiri vardir siz yaptiginiz tefsir biiti diye hem seviniyor hem üzülüyordunuz cünkü sizinde ictiginiz bir pinardi amma pinar bitti sanmayin dedikya zaman nano teknoloji devri yani micro çipler devri sanirmisinizki kuran bundan asagi kalir hayir kuran her asira münhasirdir simdiye kadar yapilan kelime tefsirlerinin zamani degisti yani eski kocaman telefonlarin kocaman televizyonlarin devri gecti cipler cikti her sey kücüldü siz kurani bundan geri kalirmi sanir siniz hayir simdi size bu yolun kapisini gösterdik ve anahtarida Ali efendimiz ve iki ye harfidir bu kapidan girin ve kuranin harf harf tefsirine baslayin birakin artik kelime tefsirini bakalim ne göreceksiniz ve ömrünüz ne kadarina müsade edecek haydi bismillah

maaselam
MUSTAFA iSLAMOGLUNA
MEKTUP 2

önce hürmetle selam eder ellerinizden sıkarım
SAYIN MUSTAFA HOCAM
alak suresine geldiniz alak suresinin sirrini yasamadan buradan gecip gitmeyin
peygamberimize oku dendi yani alaktaki yazilimi oku dendi siz dediniz ki okuyacak bir sey önünde yoktu hayir vardi peygamberimizin kendi kök hücresindeki, alaktaki, hemoglobinindeki yazilim vardi oku dendi yani yazilimi oku yazilimlarin en iyisini kurani oku dendi
simdi size birinci mektubumda söyledigim sözümüze geliyoruz:
siz dil arastirmasida yapan bir uzman sayilirsiniz simdi size soruyorum dillerin harflerinin birde kücük harfleri vardir peki arapcanin niye yok daha dogrusu yokmu sanirsiniz hayir var hemde kuranda üc tanesi mevcut bunlar basta hemze ikinci iki noktali ye ücüncü müennes te digerleride var amma kimse bilmez hikmetini ve sirrini
simdi size alak suresinin sirrindan söz edecegim peygamberimize ilk ayette buyrulduki
igra'e bismi rabbikellezi halag.
yani halag yazilimini oku alag yazilimini degil halag yazilimi nedir toplu yazilim yani kuranin kelime kelime hatta ayet ayet olan yazilmini oku dendi
ben size dedimki fakat kuran her asra münhasirdir simdi ise zamanimiza yani ikinci ayete geciyoruz yani
halagal insane min alag
yani rabbin insana en kücügünüde verdi yani yazilimin bir digeri kücük harflisi oda nedir simdi ücüncü ayete geciyoruz
igra'e ve rabbükel ekram

yani ekram ile oku
biz size üc defa atif yaptik : bir atif , 1.mektup,2. mektup
yani peygamberimizi cebrail üc defa sıktı ve üc yazilimi yükledi
ücüncü yazilim nedir bilirmisin
yani ekram simdi bunu sana okumasini gösterecegim
ekram;kram;ram;m
yani biz simdi bizler vel asr zamanindayiz yani sondayiz sonda ne var m : yani mim
mimi biz hangi yazimizda yazdik ihtarnamede ne dedik hacilar kabede tavaf ve say ile mim yazar yani atomlar ne yapar say yapar yani gezegenler ne yapar say yapar
yani:
ekram demek
1: sabredene ikram edilen
2:tekdurana ikramedilen
3:edebinnen durana ikram edilen

yeryüzünde kimler edebiyle durur tabiki cemadat yani size cemadat diliyle okuyun diyoruz cemadat kurani nasil okurlar sessiz ve sakin
simdi birinci ayete dönüyoruz
igra'e;grae;rae;hemze
yani sona bakiyoruz zamanimiz hemze yani kücük harfler zamani yani
insandaki cevheri hafadir yani ücüncü gizli ama siz sadece sonu degil öncekileride okuyun
tekrar hürmetle ellerinizden sıkarım
maesselam

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi