Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 2.88 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cemal Süreya Sözleri

Cemal Süreya Sözleri

En güzel Damar Sözler;

Ben sadece sana değil, seninle olan koskocaman yıllara ve aşklara hayal kurdum; ama bilemezdim böyle umarsızca çekip gideceğini…

Kırık kalplerin aynasıdır her zaman aşk; zamanın verdiği ilaç gibidir meşk, tabiplerin çare olamadığı kadar büyüktür yarası…

Kim bilir belki de uzaklar bitirecek aramızda olan sevgiyi, sen bilebildin mi hiç bensiz olan dingiyi?

Ben sana değil, aşkta olan anlamsız gururuma yenildim ey sevgili! Neden hala sorar ararsın sen beni deli gibi…

Kıyamam demişti, sana olan sevgimi sonsuza dek alır giderim buralardan ama yine de kıyamam demişti. Öyle bir kıydı ki bir daha hiç geri dönmedi…

Seninle tanışmamızı hatırlıyorum da sanki gözlerin beni deli eder gibiydi, şimdi ise neden söver gibi ey sevgili?

Ben sana sözler, şiirler yazmayı yüreğine baktım da öğrendim, ne yaptın benim için dediği vakit; SANA TAPTIM diyebildim sadece…

Her ne kadar güzel olan şeylerin bir miladı olsa bile, sen bir ömür çıkmayacaksın benim sevgimle….

Oysaki tek bildiğim şeydi seni sevmek, tenini koklayıp; yine seni sende sevmek….

Hayatta olan tek gerçek senin için nedir dediler? Sana olan aşkımın ızdırabı ile yanıp tutuşmayı söyledim…

Sen gittikten sonra tekrar bağlayacağımı söylediler; ama ben bitirdiğim yerden tekrar başlamam diye yeminler ettim…

Sana olan sevgimi de alıp, çekip gidiyorum boğazın derinliklerine….

Ya artık bırak benim kalbimi ya da artık düş şiirlerimden… Çünkü dayanamıyorum !

Ben sevgiyi öğrenirken aslında aşık oldum ilelebet, seninle olan kara günlere rağmen….

Seninle yaşlanmak tek vasiyetimdir bundan sonra, seni yaşamak tüketmek birbirimizi…

Sen her defasında bilemesen de acının ne olduğunu, ben anlar ve dile getiririm sana senelerce….

Ben her ne kadar senden sonra temiz bir sayfa açmaya kalksam da sevdiğim, olmuyor tükeniyor kapkara renk alıyor her yer…

Sen gittiğinden beri umutsuzluk ihraç eder oldum tüm insanlığa, bu konuda biliniyor ve anıyorlar sayende beni…

Yalnızlık Sözleri

Eğer farklı bir yapıya sahipsen, daima insanlar tarafından yalnız bırakılmaya mahkumsundur…

Yalnızlık iliklerimize kadar işlemiş, bizi bizden almış yegane bir olgudur…

Yalnız olunca insan, anlar bir zamanlar yanında olanın kıymetini.. Evde bir ses olması her şeyi değiştirebilir…

Sıkı sıkıya sarılmış insanlar da kalabalık sokaklar da yalnız kalabilir unutma !

Şöyle dön de  bir bak semaya! Herkes çift gibi görünen bir yalnız aslında…

İnsanların fiziken değilde kalben yalnızlaşmaları öldürüyor beni…

Ruhumun derinliklerinde kaldı senle olmak. Bir çift yalnızlığım var kendime…

Sensiz ellere uzandığım an  benim yalnızlığın başlamış demektir gülüm.

İsyankar tavırlarla sergiledim sana olan yalnızlığımı…

Gecelerin uzunluğu, benim yalnızlığım kadar soğuk ve karanlık bir tanem…

Bu yalnızlık var ya bu yalnızlık… Seni benden alan tek şeydi inan bana..

Varsa kaderimde seninle olurken yalnızlık hissi çekmek. Çeker giderim !

Ay’a baktığında bende ki o hüznü hatırla. Hatırla ve gör daima…

Neyini anlatayım arkadaş! O gittiğinden beri saçma sapan bir şekilde yalnızım işte…

Seni beyaz gelinlikler içinde görmeyi hedeflerken; yalnızlığın simgesi oldum ben…

Yalnızlığın son demine gidiyorum senli ya da sensiz umarsızca hayatım..

Sana fayda sağlamaz benim yalnızlığım, uymaz karanlıklar bana da sana da…

Yalnızlık sen de diş ağrısı yapar ben de ise kalp sızısı…

Gecelere baktığımda sen gelirsin hep aklıma. Senin gidişinde beni bıraktı bu karanlıklarda YAPAYALNIZ!

Benim yalnızlığı gökteki tek başına takılan yıldızlar kadar asi ve tuhaf…

Karakterindi beni bunca umarsızca yalnızlığa sürükleyip iten…

Buralar şimdiler de sensiz daha yalnız ve sessiz. Sen gelsen de bitse bu yalnızlık bu hasret bir an önce…

Aşk Mesajları

Tüm yapmak istediğim, seninle birlikte aşk dolu yıllara doğru yürümekti bir tanem…

Sağlam aşk, her zaman olası bir kötülüğe göğüs gerebilir

Saygı, aşk yaşamanın her zaman en kapsamlı yerindedir.

Aşka gönül vermedik mi hiç sanıyorsun ? Onun için öldük bile….

Demedik ki hiç aşık değiliz diye. Ağzımız, gönlümüz gibi her zaman söyledi bunu…

Gönlüm yalan sevdalara alışkın olsa da seni her zaman çok seveceğim…

Kalbimin derinliklerine indiğin zaman göreceksin ki orada sadece sen varsın…

Deniz kadar derin ve dağ kadar yüksek bir aşka sahibim…

Aşkta problem olmaz; her daim saygı ve sevgi bulunur. Hem de bolca…

Kime neye göre seviyorsun dedi. Seni sana göre seviyorum dedim…

Varlığın her zaman aşkımın doruk noktalarına çıktı…

Ufak bir çocukken aşkı anlattılar; çok ama çok gülmüştüm. Bugün ise ağlıyorum…

Dünyam da yalnızım; gelip kalabalık eder misin ?

Gözlerinden süzülen damlalara değil; direk gözlerine sevdalıyım ben…

Her nerede olursan ol; ben seni daimi olarak sevecek ve sayacağım gülüm…

Kalacak yerin var mi dedim ? Bana kalbimi gösterdi

Kalbimin çiçekleri açtı sen gülünce, her zaman sen olacaksın bana inan gönlümde…

Düşünüyorum da, düşüncelerin en güzeli, senin beni düşünüp düşünmediğını düşünürken, düşündüğünü düşünmek olsa gerek diye düşünüyorum.

Çok çekti yüreğimiz hep olsun dedik. Ama kalbimizdeki sevdayı biz yenemedik. Hep beraberliğimizde uzak durup içımizi yedik. Sevdayı böyle mi bildik biz…

Sen var ya sen sigaram gibisin dumanı saçların alevi gözlerin yanlız bir fark var ben sigara yaktıkça sen beni yakıyorsun.

Bir pınarsın içilen ama hıç kanılmayan, seveni yanıltmayan, sevince yanılmayan, özlenen sen, özleyen sen, özleten sen. Varken doyulmayansın, yokken dayanılmayansın.

Bir telefon bekliyorum ‘sevgilim’ diye başlayan ‘seni seviyorum’ diye biten bir telefon bekliyorum dün gelmesi gereken bügün hala gelmeyen.

Gözlerine bakınca dalar giderim uzaklara. Uzaklara bir yere yalnız ikimizin yaşadığı doyasıya kanmak isterim sana. Sana aşığım bebek kokulu yarim.

Bir deniz düşün, susuz. Bir insan düşün, mutsuz. Bir gece düşün, uykusuz. Bir bahar düşün, çiçeksiz. Bir gönül düşün, sevgisiz. Bir de beni düşün, sensiz.

Duygular vardır anlatılmayan sevgiler vardır kelimelere sığmayan bakışlar vardır insanı ağlatan insanlar vardır kı asla unutulmayan, işte sen de onlardansın.

Bulutlara yükledim özlemimi rüzgarlarla yolladım sevgimi yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla. Küçük melekler gönderdim seni öpmeye geldiler mi?

İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydiler. Hepsi gökteydi. Hepsi parlıyordu, ama ben seni güneşim seçtim ve bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim.

Seni yıldızlara benzetiyorum yıldızlar kadar parlak, yıldızlar kadar ulaşılması zorsun, ama yıldızlar milyonlarca sen bitanesin.

Bir gün güneşe buz ile adını yazan birisi olursa bilki seni benden daha çok seviyor.

Benim için insanlar ikiye ayrılır sevdiklerim ve diğerleri. Sevdiğim insanlar da ikiye ayrılır çok sevdiklerim ve diğerleri. Çok sevdiğim insanlar da ikiye ayrılır. SEN ve diğerleri.

Gözlerinden süzülen bir damla yaş olmak isterdim. gözlerinden doğup, yanaklarından süzülüp, dudaklarında ölmek için…

Bu gül sana vereceğim son hediyem malesef ben sana bu gülü verecek kadar alçağım; ama yine biliyorum ki sen bu gülü alacak kadar alçak gönüllüsün.

Romantik Sözler

Onlar gülü belki bir gün ama ben seni her gün sevdim balım…
   Seni bir ömür boyu solmayacak çiçeğim ilan ediyorum…
   Cesur mu ? Evet ölümüne sever; hiç ama hiç yılmam ben…
   Seni bilmem ama ben seni deliler gibi hissediyor ve seviyorum…
   Sırf sen mutlu olasın diye birçok şeyi sildim ben. Kelimeler sana olan aşkımın karşısın da anlam yitirir..
   Kalbimin tek sahibi seninle, köprüden bakıp şarap içesim geldi..
   Beraber gidelim senin sonsuzluğa, hiç ama hiç bırakma beni sevgili yarim
   Kılını kıpırdatma ben senin için köle olurum…
   Ben daima seninle var olanım daima sana gelenim. Sana sahip olduğum için çok şanslıyım
   Seninle çok mutluyum ben, mutluluk kavramını seninle öğrendim diyebilirim…
   Ben bir gülüşüne kurban olurum, bin gülüşüne hayran olurum yavrum…
   Mum ışığını yakacak ve o gözlerinin eşsiz güzelliğini izleyeceğim bir tanem…
   En güzel mutluluklarım her daim seninle olacak ki ben bunu sana da yaşatacağım canım…
   Aşkımın incitanesi olan sen, gönlümün sultanı ve gözlerimin nurusun bunu bil…
   Kollarımda şarkımızı kulağına fısıldıyorum; sen mest oluyor ve beni daha çok seviyorsun
   Gönlümde kuzular meleşir, İlk bahar çiçekleri açar sen bana bakınca aşkım…
   Sonsuza dek kalbimin odalarına sen sahip olacaksın benim kraliçe aşkım…
   Şöyle manzara olsa yanı başımızda, bir kere de sen benim olsan ve hiç beni bırakmasan ondan sonra..
   Kalbime giden yolu nereden biliyorsunuz? dedim. Ben bilirim anahtarı bende çünkü dedi…
   Sen ki benim gözlerine bakmaya kıyamadığım aşkımsın, sen ki hiçbir zaman aklımdan çıkaramadığımsın..
   Kollarında olduğum da zaman duruyor sanki…
   Hiçbir zaman seni, benden başka daha çok seven olmayacak…
   Sevgimin temelini seninle attım, üstüne katları da beraber çıkacağız..
   Sadece sana hastayım ben gülüm, seninle açtım gözlerimi seninle kaparım…
   Üç harfi ben düşündüm de yan yana geldiği vakit; aşk falan değil direk sen oluyorsun

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)