Thread Rating:
  • 16 Vote(s) - 3.19 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mutmain makamina, allahi zikir ile cikabilir insan (Kar©glanin 30 Aralık 2016 Vaazi)
RasitTunca-2 
Eger Kalpler ancak zikir ile tatmin oluyorsa o zaman mutmain  nefis makaminada, ancak allahi zikir ile cikabilir insan demekdir

(Kar©glanin 30 Aralık 2016 Vaazi)

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

"أَلاَ بِذِكْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوب

ela bizikrillahi tatmeinnül kulüp

Kalpler ancak ALLAH’ı zikir ile mutmâin olur"

Sadakallahul Aziym RA'D Suresi 28. ayetten pasaj

---oOo---

"Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"
"Allâhumme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârakte alâ ibrahîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"

Yolculugumuza başliyoruz :

ela bizikrillahi tatmeinnül kulüp - Kalpler ancak ALLAH’ı zikir ile mutmâin olur"

Eger Kalpler ancak zikir ile tatmin oluyorsa o zaman mutmain tatmin olmus doygun nefis makaminada, ancak zikir ile, allahi zikir ile cikabilir insan demekdir.

Muhammed kelimesinde ses yükseltilmez.yükseltilemez.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَرْفَعُوا أَصْوَاتَكُمْ فَوْقَ صَوْتِ النَّبِيِّ وَلَا تَجْهَرُوا لَهُ بِالْقَوْلِ كَجَهْرِ بَعْضِكُمْ لِبَعْضٍ أَن تَحْبَطَ أَعْمَالُكُمْ وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُونَ

Ya eyyuhâllezîne âmenû lâ terfeû asvâtekum fevka savtin nebiyyi ve lâ techerû lehu bil kavli ke cehri ba’dıkum li ba’dın en tahbeta a’mâlukum ve entum lâ teş’urûn.
Meali :

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Ey iman edenler! Seslerinizi, Peygamber’in sesinin üstüne yükseltmeyin. Birbirinize bağırdığınız gibi, Peygamber’e yüksek sesle bağırmayın, yoksa siz farkına varmadan işledikleriniz boşa gider.

Sadakallahul Aziym HUCURAT Suresi 2. ayet
Allah muhammed kelimesini öyle bir SIR koymuş ki Muuuuuuuu diye okusan sesi yükseltemezsin muhaaaaaaa diye okusan yine olmaz yükselmez muhammmmmmmm desen yine yükselmez ve muhammeeeeee desen yine olmaz muhammedddddddddd desen yine yükselmez ve piramitteki üst alt ilişkisi ile Allah en üst, muhammed ondan altta ve o herzaman bir alt perdeden okunur, öyle olunca bizler muhammed ümmeti ise, onunda altinda olanlariz ve bizlerin bu muhammedin tonunu gecmemiz yasaklanmiş, nerede muhammedin oldugu yerde. peki bu bir ayet ise, bu sadece onun vaktindeki insanlar için olan bir ayet olamaz, ayetler globaldir, öyle olunca muhammed kelimesi gecen yerlerde onun tonunun üstüne cikmak yasakdir gibi bir durum olur yani, yani perde farki, onun perdesini koyup gecmemek, aynen  Pascalsche Pyramide de oldugu gibi

Bugün inernetin alti yaşindaki cocugun eline kadaer düşdügü bir cagda resim ararken bilmem şarki ararken komik video ararken birden ciplak bir resime ve sonra onu
acinca binlerce ciplak resime videoya varan bir sistem var iken, ve dün playboy dergisini alipda, bir kadinin mayolu resimine bakmak bile bir bütce gerektirirken bugün
cogunun elindeki cep intenetinde bile her an bedava hizmet halinde duruyor bunlar, ve buna rastlamamak mümkin degilken, ve herkesin s e x fimi veya s e x resimleri gördügü ve
a.. nedir s.. nedir tikismek nedir canli canli gördügü bir cagda haala millelti leylek masallari ile kandirmak ahmaklikdir. ve evet edep, edep biraz amma, aliminden cahiline herkesin evine giren bu internette s e x filmi seyretmeyen kalmamişken beni bunlara bakmiş diye günah kecisi ilan eden dangilin taa  .....
Daha dün alimin diyen biri vaaz ediyordu nakşi bir alim biri, rüyasinda gördüklerine inanipda, ben gazete okudumda, bilmem hergün girdigim kaplicam var idi, gazete okumam yüzünden, bugün yok diye, rüyasindaki kapilcasina inanan alimlerin babalari, tv kanali, intenet sayfasi acmişken, dün tv gazete memnu yasak derken, bugün bu mecraya şeyhleri babalari bile  girmişken, bu kanlain ve safalarin admini olan bu adamlar hicmi googlede resim aramadi, resim sayfasinda ilgi cekici bir s e x videso veya resimi hep cikiyor, öyle olunca şeytanda dürterse fisteklerse, ordan oraya, ordan binlercesinin oldugu sayfaya varmak mümkin, dün parali aç aça dansöz karilarin göbek dansina gitmek için para ödeyen, hemde ne için kadin mayolo dans etcekde, ona bakacagiz diye para öderken, asker olupda ac aca bakmayan varmi, yine dün para ile iken, hem bedava hemde bugün sadece baldirina bacagina degil girip cikişina bakabiliyon kardeşim.

öyle olunca herkes bu boka belenmişken, beni günah kecisi ilan etcek ve eden alimin aklina s i c a n ben. Tamam siz gözlernizi yumun, kafanitz kuma gömün, onlari görmemek için kardeşim, ben yummuyon, görünce, ihtiyac olunca, bazen acip bakiyon bile .
Herkes bamya, sümüklü bamya sevecek diye birşey yok, bazisi sevmeyebilir, sen sevmiyon diye, sümüklü bamyayi inkar edemezsin, anladinimi dangil, sen seyretmiyon diye bu filimleri internete silemezsin,ve hatta ben, şu, bu, o, biz  sadece seyrederken, bazilari bunlari, bu fiilleri yapiyor, ve filmini ceken yapan birlieri bile var. Bir dükkanda markettene olmazki, herşey vardir amma, sen senin ihtiyacin olani alirsin, ve parana göre alirsin, ve bu dükkan, ahir zaman dükkaninda, da iyide var, senin kötü sandiklarinda var, istersen alirsin, istemezsen gözünü yumarsin, kafani kuma gömmekle birşey olma sorun cözülmez, sadece sen görmezsin etrafini, halbuki alti yaşindaki cocukda gördü bunlari artik anladinmi a h m a k.

Allah elmayi bir kere  de yaratmiş yani vay yanliş olmuş, silende kanadini düzelten, bilmem sapi olmamiş yeniden düzelten diye birşey yok, yani keci bir kerede, koyun öyle, armut öyle, dünya öyle, jüpitrer öyle, amma angutlar diyorki "anonakiler" denen tanrilar uzaydan dünyaaya geldiler ve insani yaratmadan önce geni hayvanla kariştirmişlarda, atinsan balik insan, falan filan meydan gelmiş, ve en son denemede insani bulup, ademi onlar yaratmiş diye, şeytan akliyla, fikir üretiyorlar.Lan dangil atinsani insanla kariştirdi diyleim yani bir ata varmiş birde insan varmişda, bu ahmaklarbu ipneler kariştirip genle oynamiş demek olur o sadece, o yüzdende helak olmuşlar demek olur, o mu kitasinin helak oluşu yani, kariştirdi derken, ati yaratan kim, at orjinal degilmi angut, ati kim yaratti, elmayi kim yaratti, elmada bir yanlişlik varmi, sapi eksik cükü eksik diye birşey varmi? deneme yanilma varmi, yine atin yaratilişinda bir bozukluk varmi, bir eksiklik varmi d a ngil t ro t tel ,zaten o batan ümmetlerin batma sebeblerinden biride bu sapitmalar işte, Allahdan başkalarina tapinma ve,o dangillerin tanrilik ve Allahlik idiialari yüzünden. Herhalde bu yüzyilda yine başmiza gelecekler var ki, yine bu dangil cinler, bazilarina  g ö t lerinden  böyle fistekler sokuyor, tanri icad ettiriyor bunlara dangil köpeklere.

NOEL KUTLAMAK CAiZMiDiR

Noel meselesi, lan dangil, noel kutlanmaz diyen cahil dinci, cahil sofu, sen muhammedin dogum gününü kutluyon oluyorda isa da bunlarin peygamberi onlarda noelde o nun dogum gününü kutlarlar, onlarin bayrami Araligin 24 veya 27 sidir iki ayri görüşe göre,kadinlar günü, köpekler, günü sakatlar günü varda,  bugün Hz Ademin dogumunu bilsek, onuda kutlariz , bilmem ne günlari kutlaniyorda Hz. Adem inkini Hz. isa ninkini niye kutlamayalim degilmi, cahil sofi, işde bilgisiz a h mak bunu bilmediginden, gavurlara uymak olmaz diye fetva verir. isa kim? ulul azim peygamber degilmi, niye kutlanmasin onun dogumu  lan, gavur kim? isa nin dogum gününü bilipde onu kutlayanmi gavur oldu, bizler ise bizim görüşlerimize göre ise, isa nin dogumu yine 1 ocakdir, miladi takvimin başi isa nin dogumunu ele almiş diye biliriz hepimiz, o rivayet isavilerde zayif kalmis, amma haala yine silvester diye kutlarlar, sen bilmiyorsan onlar biliyorsa  kutlamak nasil caiz olmaz ahmak cahil. bizler ise yeni yil diye kutlariz, halbuki aynen yahudilerin cumartesiyi tatil etmeyi becerememelerine ragmen, musadan binler sene sonra, cumarteside dogal tatil, pazarda tatil yapildi, başardilarmi artik onlarda tatil yapmayi? başardilar hemde Allah sadece onlara yasak koymamiş bizlerede tatil vermiş, ve yeni yilda isain dogumu da dogal seleksiyonla herkese kutlatilir, cünkü Allah  onu kutluyor kuranda da o bunu söylüyor ve o kutlayinca herkesde kutlamiş oluyor

وَالسَّلَامُ عَلَيَّ يَوْمَ وُلِدتُّ وَيَوْمَ أَمُوتُ وَيَوْمَ أُبْعَثُ حَيًّا

Ves selâmu aleyye yevme vulidtu ve yevme emûtu ve yevme ub’asu hayyâ.

isa dediki “Doğduğum gün, öleceğim gün ve diriltileceğim gün bana selâm Kutlama (esenlik verilmiştir).”
MERYEM Suresi 33. ayet

Lan dangil, cumartesim yasagi  ile sana, 5 gün caliş iki günde de tatil yap dinlen diyor Allah, kötümü diyor, bunu o gün anlamadilar, bugün hafta sonu dört gözle bekleniyormu bekleniyor, allahin muradi buydu zaten, bunu yapsinlar istedi, amma o gün bu tam manasi ile anlaşilmadi, bugün mehdi vakti, ve herşey artik kazanilmiş vaziyette, yine zekat nedir? zekat demek ile devlete vergilendirme yasasinin konulmasini istedi Allah, yoksa bunun başka bir manasi yok, o gün bunu başaramayan salebeden muhammed ne istedi, gidin öşür alin gelin dedi, yani vergi vergi, vergi kardeşim. ve bu gün bu zekat bütün dünyaca işletilen bir sistem yani vergilendirme sistemi, peki bu kötümü yani, allah bunu murad etti yoksa zenginin fakirin sirtina yük yüklemek degil ve zekat ve vergi ile işde o gün  Hz ömerin maaaşi,bugün bütün devletlerde evela o devletin yönetimideki meclisin maaşi cikiyor, yine o para yeri geliyor yol oluyor o para, yeri geliyor köprü oluyor, yani vergilendirmenin faydasi bunlar. yani zekat işde bu, bundan başka zekat arayan ahmakdir zaten, daha ne? amma işde devletin o vergiler ile yine fakiri fukarayida gözetmesi şarttir, o verginin nerelerde harcanacagi kuranda bildirilmiş,
------
Çam agacina gelince, Noel baba hikayesi, o noel baba falan degildir, asli ise :  sen isa şama inecek diye rivayet duymuşsun, onlarda bunu sagir anlamaz yakiştirir hesabi ile, şami Çam sanmişlar, ve isa Çama incek diye, evlerine Çam agaci diker olmuşlar, isa incekdir halbuki, bunun ege bük,e kulakdan kulaga oyunu gibi, buradan kalem deyip sinifin sonunda elma cikdigi gibi, onlardaki riavayetde öyle olmuş, ve isa yerine, hediye getiren noel baba olmuş, halbuki onlar yillardir isa yi beklerler,  incek olan, gökten inecek olan isa dir. Noel Baba neden bacadan iner? bunu bizim uydurma hadislerle dini bozmak isteyen şeytan uşaklari gbi, onlarinkinide bozan şeytan, böyle işde bacadan noel baba incek, hediye getircek diye bozmuş, halkbuki yillardir "isa gökden inecek" diye bizde onlarda inaniriz, o yüzden noel baba kapidan degilde gökten geyiklerle gelip bacadan iner, halbuki o isa olcakdi işde, yani inecek bir tek kimse var, oda isa, yillardir beklenen isa, o da işde yine cok bozulmuş Noel Baba olmuş, O zeytin dalina veya zeytin dagina incek diye rivayet varken, cünkü nuhun gemisne ucarak gökden inip binen bir tek zeytin var ve zeytin isa yi ölümsüzlügü temsil eder, ve ömrü uzun tek agacdir, öyley,se isa zeytin olurda dünya inerken, bunu alip egip büküp , zeytin agac ve israildeki agac, orda cam yokki fazla, onu avrupaya ihrac edince, amerikaya ihrac edince olmuşmu sana Çam agaci ve Türklerde yine sagir anlamaz yolu ile Çami  şam yapmişlar, halbuki işde zeytini yiyince bizlerde isa tecelli eder, yani omega gezegeninden olan isa, bizdede ondan bir parca meydan gelir, yani onun ana maddesi omega vitamini ve isa icimizde olmuş olur, ve ondan meydana gelen can isa olur, o hep icimizde aramizdadir zaten, ölümsüzlük gezegenin padişahi omeganin padişahi.

----
BAZEN SÖZÜNDEN CAYMAKDA iBADETTiR
Bir nükte ile anlatalim olayi : Sen bir bilet aldin, ve bir sözleşmen var ona yetişceksin ve mesela viyanada buluşacaksin birileri ile, ve seni bekliyorlar, amma tam ucaga binmeden haber aldin, ucak kacirilcak, yada ucak düşürülcek, haala benim sözüm var, ben bu ucaga binecen diye diretipde, binip gebermek mi  istersin, yoksa ölümden kil payi kurtulmak için, akillilik edip, o bileti iptal mi edersin,sözünden cayarmisin, orda bekleyenlere ben gelemiyecen mi dersin, yine atam ceddim Hz Hüseyine yapilanlar varken, yani hem cagirip hemde ona ip ne lik kah pe lik eden kah pe düşman varken, yigitlik sökmez.
" düşman (:::) ve kancik ise, senin yigitligin mertligin sökmez, hz hüseyin gibi seni öldürü gecerler azizim," yine hz muhammed tam 70 tane  yetişmiş ögretmen askeri, istek üzerine yolladigi bir memleketin yolunda, pusuya düşürüp öldürdüler. muhammed haberini alsaydi bu suikastin, yollarmiydi onlari ölüme ha, ne sözü, ne sözünden dönen ip nedir kan cikdir laflari!!!!!! sik mi şim ben öyle sözü.

" düşman (:::) ve kancik ise senin yigitligin mertligin sökmez, hz Hüseyin gibi seni öldürür gecerler azizim,"
soğuga, ateşe birde (:::) düşmana  yigitlik mertlik sökmez.

Atam ceddim Hüseyin sözünde dönmedide ne oldu, kendinin şehit oldugu yetmedi, kendi ile birlikde neredeyse muhammedin tüm soyunu kurutturcakdi, muhammed soyu diye bir soy kalmayacakdi, neden, mertlik taslamakdan. yani tarih ders almamiz için ibretlikler verir, sen ibret almaz isen, elini elli kere sobaya degdiren, yakan anlamayan, ders almayan ahmak cocuk olursun. ve muhammed dedi "müslüman bir delikden iki kere sokulmaz" yani bazen caymakda ibadettir azzim.
Allah kanununda ateşe yakar kurali koymuş, fakat ibrahimin inadi yüzünden ne yapmiş sözünden caymiş "ey ateş ibarahimi yakma" demiş, sözünden caymiş işde lan, ateş yakarmi yakar, elini sok baken ateşe, amma işde Allah ibrahimi için sözünden caymak durumunda kalmiş mi kalmiş. Buna senelerdir mucize diyen ahmak, meselyi anlamazda anlatir durur, lan dangíl uyanik ol sende, Allaha yardimci ol, başini belaya sokupda, sonra yetiş rabbim deyip, mucize bekleme, ileriye bak cukurmu var, tuzakmi var, suikastmi var, tedbirni al dengil trottel.

Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem buyurdular:

“İlk peygamberlerden itibâren halkın hatırında kalan bir söz vardır:
Hayâ etmedikten sonra istediğini yap!”

( Buhârî, Enbiyâ 54, Edeb 78 )

m....  hocaaa dur orda biraz!  muhammed ne dedi utanmiyorsan istedigini yap dedi ve bu s.. filmi videoso cekenler utanmiyor, resmen teşhir ediyor, bizde bakiyorsak ve yaziyorsak, bu utanc meselesi ile degil be azizim. o zaman "utanmiyorsan" bu kelime öyle alalede secilmiş bir kelime degil azizim, onlar utanmadigi için yapabiliyor, utanan birisi yapabilirmi, ve kendi arzu istegi ile veriyorsa, "ikrami geri cevirmeyin" dedi muhammed. cam sakizi coban armagini, buda s  e  x yildizi armagini, ben aldim azizim utanmadim, vede yazdim, sen utaaaaan dur daha anladinmi. ömere birisi zehir ikram etmiş, oda bile bile yutmuş azzim, neden kapi gibi muhammedin hadisi var önünde, biliyor cünkü, ikramain iyisi kötüsüü haa ha ha. ve egeer bir hirsiziin sofrasina rastgeldinse, ve bilmiyorsan onun hirsiz oldugunu, hatta bilsen bile, sana ikram ede ede, caldigindan ikram edecekdir azizim, sen bu FIKHI bir daha gözden gecir baken, az calişmişsin dersine, uyanik bir tilki aslanin etrafinda dolaşirsa, hic katil olmadan, hazir öldürülmüş aslan artiklarini, katil siafatina girmeden yer beslenir, yani nemalanmak usta, kimin etrafindasin dikkat et, aslan payimi tilki payimi, kurt payimi, sen düşün, yoksa akbaba leşimi. nice lokma yiyen cibilliyatlar var, akbaba,  leş yiyor leş, oda canli o´da ruh taşir, o nuda yaratan Allah, unutma hoş karşila bizide azizim hoş karşila
Birisi  demişki
Sen gidersin , ben giderim, makam gider, ün gider; geriye hatırda bırakılan intiba kalır. Kaç gönül kazandıysan ,o kadar ağlayanın kalır.
O sebepledir ki , Gösterdiğin nezaket kadar itibarın, Kazandığın gönül kadar insanlığın vardır.

Katilmiyorum sana bazen kirdiklarin, bagirdiklarin, sövdüklerin, dövdüklerin, daha cok senindir, onlar birde kinli kişilerse seni asla unutmazlar, ve hep senindir onlar. sen unutsan bile onlar seni unutmazlar ha ha ha.

Dur orda her halin bir kehr werti, gecenin gündüzü, akin karasi vardir. sen daha bu ayetinkini bilememişsin hoca, isayi dogurtan kim, ve meryemin kocasi degil, babasi degil kim ,nikahlisi degil, ona bir ruh üfledi diyor, o zaman isa pic kurusumu lan, zina cocugumu anguuuut, isa nasil dogdu bilmeyen ahmak, zina nedir ne manadadir o ayeti anlamaz, ahmak hangi zina, kime göre zina, lan dangil, banami bu lafin, angut köpek, isa ruhullah diyonda o nasil dogdu bilmiyonmu dangil

EYYUBUN KARISINA YÜZ BUGDAY SAPI VURMASININ SEBEBI NE, KIM ÖGRETTi ONA BE ADAM, neden YÜZ?  CÜNKÜ BiR ŞEYTAN VEYA ŞEYTAN ASKERi iLE ZiNA ETDiDE ONDAN BE ADAM,  AMMA, Allah günahindan dönenleri sever, Allah Tevvabdir cünkü be azzim, senin onu yüz degnekle ödürmene isterse müsade etmez Eyyubun karisinda oldugu gibi yani.

Ey Ademoglu, Tuvalatte kabeye ve güneşe dogru, aya dogru dönmek günah. Yönünü Allah dogru tutulmayan yerlerin başinda gelir, bazende Allaha dogru dönmemek lazimmiş degilmi güzel kardeşim, bazi işerini kendin yap, hep Allahdan mucize bekleme azizim, bazilarinida yapan birilerine birak, onlar senin için yapsinlar. Berbere o yüzden gideriz, herkes kendi kafasini traş edemez degilmi azizim , Allah onlardada tecelli eder zaten, sen bilmezsin sadaece, onlari icindede Allah oldugunu anladinmi güzel kardeşim

Biriside diyorki

Lan dangil kö p e k, apandist olunca kendini kendin mi ameliyat etcen, inşalah olursunda aman dokdur canim dokdur, bu tükürdügünü yalayip yutarsin, başkasindan meded umulurmu, umumulmazmi canli canli yaşarsin ahmak köpek, dah kendi başini traş edemezsin, bir  berbere muhtacsin ahmak köpek, bebere birde para verirsin aman traş et diye.

ALLAH iLE ARAMIZDA ARACILAR OLURMU  - ARACISIZ ALLAH BiLMEK OLURMU ? MEHMET HOCAYA ATFEN

Elektrik kablosunu pensesiz izolesiz tutta ben baken bir sana M.... Hoca, kizarmiş tavuk olacakmisin, yoksa aracisiz allah bilmek varmidir anlayacagiz, hadi gel birlikte televizyonda deneyelim, sen ciplak elektrik kablosu elinle tutacaksin, ben ise elekrik pensesi ile tutacan,bakalim oluyormu. Benim Pense Kullanmam Elektriogi elleyecek  yüzümün olmadigindanmi yoksa akilli oldugumdanmi, ve senin pense kulanmaman senin yüzünün oldgundanmi a h ma k likdanmi, haydi herkesin önünde ölcelim. Sen Muhammedsiz Allahi kimden duyacakdin , gavurun birisi olurdun be adam, Allah ile aramizdaki araci degilmi muhammed onu bilmemizde , dün o idi, bu gün bazen sen, bazen ben, bazen o araci, O nu tam manasi ile bilemeyen bazilari için degilmi.

Her yildiz bir baska yidizin cekimindedir Hz Adem müstesna, ibahimde ondan önceki peygamberin ümmetiydi zaten, o cünkü bir tohumdu, amma allah bugday tanesine harman, çam kozalagina orman saklamiş, ve ibrahimin icinden cikan ismail ve ishak ümmetinide, ibrahimin icine dürmüşde saklamiş, oda tek başina bir ümmetti, evet yanilgi degil bu,  yalanda degil ,hakdir o söz, hem icde ümmet, hemde dişda bir ümmet.

O nun hürmetine yartildi da benim hürmetime yaratilmadimi peki, ya senin hürmetine yaratilmadimi, kosakaca güneş, dün yada bugün, bir senin için, birde benim için dogdu, yarinda öyle, mesela farzi mahal , manavgatta senin için iki kilo mandaline yaratti Allah, peki kimin için yaratildi bu alem, hadi sor bakalim kendine, onun icinmi, bunun icinmi, benim icinmi, senin icinmi, yoksa bizim icinmi.

Hz. Ali den sonrasi degişdi be usta, bizler görüpte sevenler olduk, artik görücü usulu ile görmeden evlilik bitti artik, cünkü Ali görmedigim Allaha tapman veya secde etmen  dediydiya, unutunmu görmedigine tapmayanlar bile var artik

çay şekerli güzelki, Allah çayi şekere aşik etmiş, ve onu buluşturmak da bize kaliyor. Yine biber, domates, yumurta birbirine nede yakışıyor, ve seven sevenle birleşince, ne güzel menemen olur degilmi? o zaman sevdiklerinle beraber olunca, biraz senden birazda benden menemen oluruz be azzim, neden isa ümmeti isa nin yaninda olmasin. Biber, o tadi bilenlerin evinde, her bahar, her yaz menemen olurken, isa ümmeti mi sevipde garip kalacak, onlarin yaradani kim ki? onlara isa sevgisi koymuş, sana çay şeker aşkı, ban kahve aşkı koyan Allah, onlarada isa aşkı koymuş, sen cay aşkindan her sabah cay ile şekeri buluştururken, yüce yaradanmi isa ile ümmetini birleştiremeyecek ,dangil olmamak lazim be usta

Birisi diyorki :

ciblliyat diye bişey duydunmu sen azizim, at teper, güvercin ucar, ördek yüzer, eşşekde anirir, sen hangisini sorduydun ben unutum , ha ucaninimi? sen düşün kim ucuyor kim ucmuyor, miracda göklere ucan babanmiydi, muhammedmiydi, sevrdeki güvercinmiydi acaba, cibilli cbilliyat anladinmi azizim, güvercinden anirmasini beklemek tabiki ahmaklikdir.

Biriside diyorki Kulhu yasin okuyup kuran sevabi bagişlama Hurafesi cikdi, bagişliyackasan  malindan bagişla , yazan ... E...

E......  tüm T..... mali emanet edildi yetmedi de, daha M....  elindekinidemi istiyorsunuz dan gil kö pek, evet istedi marklari dolarlari bozdurun dedi elindeki dövizleride aldi enayilerin elinden, şimdi sap gibi kaldi enayiler, bişey olsa rayic fiyattan bozduracaksiniz artik  o dolari euroyu
mal bagişlamanin sevap oldugu şefat artircagi nerden cikdi be adam, öyle olsa agaclar ucar melek olurdu, o sizlerin yediginiz icdiginiz meyvalari, meyva sularini, agaclar hersene malindan bagişliyor, amma ne melek oldular nede zengin, nede altina su döküldü, belki su döken bile yok, e hani maldan vermek iyiydi, lan sen o meyvalari sattinda o paran oldu, zekat verecek paraya ulaşdin, peki agac ne oldu, kişin yaprak dökdü en fakir oldu. yine kuran okumak sevapmidira gelince Gülben ergen şarki okudu  zengin oldu, demet akalin okudu zengin olduda, şarki bile adami zengin ederken, ve hatta dediki biri "bu şarki teyzeme gelsin, bu şarki amcama gelsin" dedi, radyodan amcada duydu, hem sevdi hem dinledi olduda, peki kuranmi okununca zengin etmedi, sevap olmadi lan, Gülben şarki okumakla vergi verecek zenginlige ulaşdimi? peki o zaman Allahin kitabi niye adami zengin etmesin dangil, niye ölünün ruhuna okunmasin, tabi olmaz memnuuu, ölüünün ruhuna şarap icelim oziman kuran okumayalim degilmi, sen söyle ölünün ruhunada yada sövelimmi, ne yapalim hangisi sevap oziman?

Mutmainne nefse zikirle cikilir konusuna gelince, ayette "kalpler ancak zikir ile doyar tatmin olur" demiyormu o zaman daha ne? hani zikir okumak, kuran okumak önemli degil, hatta ibadet bile degildi, sen kuranimi yalanliyon dangil, eger kalpler zikir ile doyuyorsa, o zaman mutmain nefis demek, doymuş nefis demekdir. Demekki mutmain nefs makamina cikmanin tek yoluda ancak kalbini doyurmakla mümkin, o da ancak zikirle. ve biz boşuna Raşidi Tarikini yolunu cizmedi, yani sebebi işde insanlar doymuş nefs makamina ulaşabilsin diye, ve ondaki zikirler uyduruk degil, bizatihi Rabbimizin ögrettigi zikirlerden müteşekkil, anlayan alir, bize yoldaş olur, dangiller anlamaz zaten, bizim öyle dangillerede ihtiyacvimiz yok zaten

Rabbim, Ahirzman ümmeti, Mehdi sevenlerine, Zikirin kiymetini bilmeyi nesip etsin
--oOo---

أَللَّهُمَّ أَرِنَا الْحَقَّ حَقاً وَ ارْزُقْنَا اتِّبَاعَهْ وَ أَرِنَا الْبَاطِلَ بَاطِلاً وَ ارْزُقْنَا اجْتِنَابَهْ

''Allahım! Bizlere, hakkı Hak gösterip ona tabi olmayı, bâtılı da Bâtıl gösterip ondan yüz çevirmeyi nasib eyle..! ''

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne,
Amiyn.
Elfatiha maassalavat.

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve

etûbu ileyk.

--OoO--

Başağaçlı Raşit Tunca
Schrems, 30 Aralık 2016 Cuma

Original Kar © glan

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump: